Gimnazjaliści ze Staniątek w Projekcie Unijnym

Dzięki współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Niepołomicach uczniowie Niepublicznego Gimnazjum w Staniątkach po raz drugi uczestniczą w projekcie współfinansowanym przez Unię Europejską pod nazwą Żyjemy obok siebie, zacznijmy żyć razem. Od czerwca 2014 r. piętnaścioro uczniów uczestniczy w zajęciach indywidualnych z doradztwa edukacyjno – zawodowego oraz warsztatach grupowych kształtujących ich kompetencje i umiejętności społeczne. W październiku firma turystyczna JURKOWSKI zorganizowała dla uczniów pięciodniowy wyjazd edukacyjno – integracyjny do Ochotnicy Górnej.

Ewelina Matyja
Pedagog Niepublicznego Gimnazjum w Staniątkach

W trakcie pobytu gimnazjaliści codziennie uczestniczyli w zajęciach psychologicznych mających na celu nabycie umiejętności społecznych, radzenia sobie ze stresem, zwiększających pewność siebie oraz samoocenę i poszerzających samoświadomość. Trening umiejętności społecznych przeplatany był licznymi zajęciami fizycznymi i rozrywkami. Odbyliśmy dwie wycieczki -edukacyjną do Muzeum Regionalnego oraz krajoznawczą szlakiem Gorczańskiego Parku Narodowego. Wieczorami były dyskoteki, grill w bacówce, gry i zabawy na świeżym powietrzu. Udział młodzieży w tym projekcie przyczynia się do ich większej aktywności społecznej, dojrzałości i odpowiedzialności edukacyjnej, a w niedalekiej przyszłości aktywności zawodowej. Ciekawe zdjęcia z pobytu w Ochotnicy Górnej i warsztatów umieszczone są na stronie internetowej Gimnazjum w Staniątkach.