Niemiecki na wesoło

Niemiecki na wesoło.

W czwartek 6 listopada w naszym Gimnazjum odbyła się nietypowa lekcja języka niemieckiego. Całe przedsięwzięcie przebiegło w ramach ogólnopolskiego projektu Deutsch Wagen Tour. Projekt realizowany jest przez Instytut Goethego w Polsce, Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec, Niemiecką Centralę Wymiany Akademickiej (DAAD) oraz wielu innych partnerów. Głównym sponsorem projektu jest Volkswagen Poznań. Celem Deutsch Wagen Tour jest promowanie nauki języka niemieckiego, motywowanie młodzieży do nauki języka naszego sąsiada oraz inspirowanie nauczycieli.

Wizyta Deutsch Wagen Tour była dla gimnazjalistów ze Staniątek niezwykłym wydarzeniem. Wizycie towarzyszył DACH-Quiz, czyli konkurs o krajach niemieckojęzycznych oraz prezentacja i degustacja specjałów kuchni niemieckiej – nie zabrakło oczywiście tradycyjnej Kartoffelsalat, a także słynnego Sachertorte.

W ramach lekcji Deutsch Wagen Tour udział wzięła młodzież klas I i II gimnazjum oraz gościnnie uczniowie z klasy VI Szkoły Podstawowej w Staniątkach. Podczas zajęć, animatorka Joanna Lay, przedstawiła nowoczesne rozwiązania związane z nauką języka niemieckiego. Było mnóstwo śmiechu i zabawy. Niekonwencjonalne metody i nauka poprzez zabawę spotkały się z ogromnym zainteresowaniem i pozostały dla uczniów i nauczycieli miłym i niepowtarzalnym przeżyciem. Zajęcia pokazały, że nauka niemieckiego może być naprawdę fajna i przyjemna! Klar? Jasne, że klar!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

mgr Anna Długosz-Jewiarz


Niemiecki na wesoło.Niemiecki na wesoło.Niemiecki na wesoło.Niemiecki na wesoło.Niemiecki na wesoło.Niemiecki na wesoło.Niemiecki na wesoło.Niemiecki na wesoło.Niemiecki na wesoło.Niemiecki na wesoło.Niemiecki na wesoło.Niemiecki na wesoło.Niemiecki na wesoło.
FB. Gimnazjum w Staniątkach. StaniątkiDołącz do nas.
Logo BIP. Gimnazjum w Staniątkach. Staniątki
GODZINY PRACY

SEKRETARIAT GIMNAZJUM

Poniedziałek - Piątek

800 - 1400

PRZYJMOWANIE STRON

Poniedziałek - Piątek

900 - 1300PEDAGOG SZKOLNY

mgr Ewelina Matyja

Godziny dyżurów dla uczniów i rodziców:

Poniedziałek

900 - 1430
Wtorek

900- 1330
Piątek

845 - 1230

ZEBRANIA
12 września 2016
godz. 1730
26 października 2016
godz. 1730
19 grudnia 2016
godz. 1730
Informacja o zagrożeniach.
27 stycznia 2017
godz. 1730
30 marca 2017
godz. 1730
15 maja 2017
godz. 1730
Informacja o zagrożeniach.


Licznik odwiedzin