Niemiecki na wesoło

Niemiecki na wesoło.

W czwartek 6 listopada w naszym Gimnazjum odbyła się nietypowa lekcja języka niemieckiego. Całe przedsięwzięcie przebiegło w ramach ogólnopolskiego projektu Deutsch Wagen Tour. Projekt realizowany jest przez Instytut Goethego w Polsce, Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec, Niemiecką Centralę Wymiany Akademickiej (DAAD) oraz wielu innych partnerów. Głównym sponsorem projektu jest Volkswagen Poznań. Celem Deutsch Wagen Tour jest promowanie nauki języka niemieckiego, motywowanie młodzieży do nauki języka naszego sąsiada oraz inspirowanie nauczycieli.

Wizyta Deutsch Wagen Tour była dla gimnazjalistów ze Staniątek niezwykłym wydarzeniem. Wizycie towarzyszył DACH-Quiz, czyli konkurs o krajach niemieckojęzycznych oraz prezentacja i degustacja specjałów kuchni niemieckiej – nie zabrakło oczywiście tradycyjnej Kartoffelsalat, a także słynnego Sachertorte.

W ramach lekcji Deutsch Wagen Tour udział wzięła młodzież klas I i II gimnazjum oraz gościnnie uczniowie z klasy VI Szkoły Podstawowej w Staniątkach. Podczas zajęć, animatorka Joanna Lay, przedstawiła nowoczesne rozwiązania związane z nauką języka niemieckiego. Było mnóstwo śmiechu i zabawy. Niekonwencjonalne metody i nauka poprzez zabawę spotkały się z ogromnym zainteresowaniem i pozostały dla uczniów i nauczycieli miłym i niepowtarzalnym przeżyciem. Zajęcia pokazały, że nauka niemieckiego może być naprawdę fajna i przyjemna! Klar? Jasne, że klar!

mgr Anna Długosz-Jewiarz

Niemiecki na wesoło.Niemiecki na wesoło.Niemiecki na wesoło.Niemiecki na wesoło.Niemiecki na wesoło.Niemiecki na wesoło.Niemiecki na wesoło.Niemiecki na wesoło.Niemiecki na wesoło.Niemiecki na wesoło.Niemiecki na wesoło.Niemiecki na wesoło.Niemiecki na wesoło.