Losowa Fotka
O poezji i aktorstwie

28 kwietnia odbyło się w naszym Gimnazjum wyjątkowe spotkanie z Panią Urszulą Grabowską, aktorką teatralną i filmową. Wydarzenie to było dla nas wspaniałym uwieńczeniem rozpoczętego jeszcze zimą projektu „Spotkanie z poezją Wisławy Szymborskiej”. Wtedy to w czasie wspólnego spotkania słuchaliśmy przygotowanych przez uczniów wierszy, podziwialiśmy prace plastyczne inspirowane utworami Noblistki, oglądaliśmy film o poetce i opowiadaliśmy sobie różne anegdoty związane z jej osobą.

Anna Rolkiewicz
Iloa Damia

Uczestnicy projektu zaskoczyli nas swoją kreatywnością i pomysłowością, więc aby nagrodzić ich twórcze działania i zaangażowanie, nauczycielki języka polskiego, pani Ilona Damian i pani Anna Rolkiewicz, postanowiły kontynuować przygodę z poezją polskiej Noblistki.

Udało się nawiązać współpracę z Fundacją Wisławy Szymborskiej, która przekazała nagrody dla wyróżnionych w czasie trwania projektu uczniów. Kolejnym krokiem było właśnie zaproszenie w progi naszej Szkoły znakomitej aktorki, Pani Urszuli Grabowskiej. Spotkanie zatytułowane „O poezji i aktorstwie” odbyło się w przygotowanej na ten dzień przez uczennicę Kamilę Prusak „Lirycznej Kafejce”. W klimatycznym kawiarnianym wnętrzu zanurzyliśmy po raz kolejny za sprawą naszego gościa i uczniów, którzy recytowali utwory poetki, w pięknej poezji Wisławy Szymborskiej. Spotkanie urozmaiciły występy naszych uczennic, Agaty Kubik, której akompaniował Pan Wiesław Hytroś oraz Aleksandry Chojnackiej. Pani Urszula Grabowska chętnie odpowiadała na liczne pytania uczniów, których interesowały kulisy pracy aktora, ale też blaski i cienie sławy. Był także czas na autografy i wspólne zdjęcia, a także na luźne rozmowy przy pysznych słodkościach, które upiekli na tę okazję nasi uczniowie.