NOC FILMOWA U WOJCIECHA

2 października o godz. 20:00 w sali nr 1 Niepublicznego Gimnazjum im. Św. Wojciecha w Staniątkach rozpoczęła się noc filmowa. Była ona zwieńczeniem innowacji pedagogicznej „Na tropach kryminalnych zagadek z A. Christie”.
Uczniowie biorący udział w maratonie filmowym z niecierpliwością czekali aż zgaśnie światło i pojawią się pierwsze sekundy długo wyczekiwanych filmów. Nikt nie wiedział, co jest w „repertuarze”, więc było to jeszcze bardziej ciekawe przeżycie. Gdy już wszyscy rozłożyli swoje karimaty, koce, poduszki i śpiwory, włączyliśmy pierwszy film - „Ratując pana Banksa”. Opowiada on prawdziwą historię powstania ekranizacji „Mary Poppins”. Wspaniali aktorzy (Emma Thompson, Tom Hanks i Collin Farrell) wzbudzili w nas apetyt na kolejny film. Następna była „Całkiem zabawna historia”. To opowieść o chłopcu cierpiącym na depresję, który z własnej woli przychodzi do szpitala psychiatrycznego. Wesoła i zarazem smutna historia o tym, co kryje się za drzwiami takiego świata, wzruszyła nas. Ostatnim obejrzanym przez nas filmem była komedia kryminalna „Złap mnie, jeśli potrafisz” z Leonardo DiCaprio w roli głównej. O godz. 4:00 pełni satysfakcji i zadowolenia położyliśmy się spać, aby o godz. 7:30 opuścić szkolne mury i znowu wtopić się w szarą rzeczywistość. Te pozytywne przeżycia zafundowały nam panie polonistki z naszego gimnazjum (Ilona Damian i Anna Rolkiewicz). To one zorganizowały dla nas tę noc filmową oraz razem z nami świetnie się bawiły. Z niecierpliwością czekamy na następny maraton filmowy.

Aleksandra Chojnacka klasa 3a (NG im. Świętego Wojciecha w Staniątkach)

NOC FILMOWA U WOJCIECHA