"W Pieśni Wolność"

„W Pieśni Wolność”

Dnia 16.05.2016 roku w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach odbył się powiatowy konkurs pieśni i piosenki patriotycznej „W Pieśni Wolność”. Został on już po raz drugi zorganizowany przez Niepubliczne Gimnazjum im. św. Wojciecha w Staniątkach. W tym roku w konkursie wzięło udział pięć gimnazjów. Rywalizowały one ze sobą w kategoriach soliści oraz zespoły. Wszyscy zaprezentowali się świetnie jednak jury musiało wyłonić tych najlepszych.
Natalia Migas

Kategoria soliści:

I miejsce- Aleksandra Kącka z Gimnazjum w Niepołomicach
II miejsce- Agata Kubik z Gimnazjum w Staniątkach
III miejsce- Anna Cieśla z Gimnazjum w Woli Batorskiej

Kategoria zespoły wokalno-instrumentalne, wokalne i chóry:

I miejsce-Chór z Gimnazjum w Staniątkach
II miejsce- Zespół wokalno-instrumentalny z Gimnazjum w Zabierzowie Bocheńskim
III miejsce- Chór „Lira” z Gimnazjum w Podstolicach

Konkursowi towarzyszyła bardzo przyjazna atmosfera. Zwieńczeniem wydarzenia było na wspólne wykonanie pieśni patriotycznej „Maszerują strzelcy”. Nagrodami głównymi w konkursie był magnetofon oraz tablet. Wszyscy wykonawcy otrzymali natomiast pamiątkowe książki.

Mam nadzieję, że w następnych latach wzrośnie zainteresowanie konkursem. Uważam, że organizowanie tego typu wydarzeń jest bardzo potrzebne i pomaga kształtować świadomość narodową młodych ludzi. Ważne jest, abyśmy pamiętali o przeszkodach jakie napotkała nasza ojczyzna i to jak próbowano ocalić naszą kulturę od zapomnienia. To wszystko najlepiej wyrazić przez pieśń…

Natalia Migas

„W Pieśni Wolność”„W Pieśni Wolność”„W Pieśni Wolność”„W Pieśni Wolność”„W Pieśni Wolność”„W Pieśni Wolność”„W Pieśni Wolność”„W Pieśni Wolność”