"SUPI" wolontariat w Staniątkach

„SUPI” wolontariat w Staniątkach

Wszystko zaczęło się we wrześniu 2016 roku, kiedy zapisałyśmy się do Szkolnego Klubu Wolontariatu, który współpracuje z Domem Pomocy Społecznej w Staniątkach. Byłyśmy ciekawe, jak wygląda praca z osobami starszymi i niepełnosprawnymi, a ponieważ jesteśmy tuż przed wyborem szkoły, to stwierdziłyśmy, że każde nowe doświadczenie nam się przyda.
Zapisałyśmy się i już za kilka dni odbył się nasz pierwszy Dzień Otwarty, na którym mogłyśmy sprawdzić, czy się do tego nadajemy. Na początku naszej kariery wolontariuszy, czułyśmy się niezręcznie, gdyż przez kilka tygodni układałyśmy tylko książki w jadalni i saloniku. Z biegiem czasu zaczęłyśmy też odwiedzać mieszkańców DPS-u i czytać im książki. Kiedy zapoznałyśmy się z nimi bliżej, bardzo ich polubiłyśmy. Nasze spotkania z mieszkańcami nie polegają już teraz na czytaniu książek, lecz na rozmowie. Czasami robimy im zakupy, sprowadzamy ich na kolację i pomagamy w prostych czynnościach codziennych. Mamy bardzo dobry kontakt zarówno z mieszkańcami, pracownikami jak i paniami z Domu Dziennego Pobytu - Klub Retro. Oprócz zajmowania się mieszkańcami, uczestniczymy w ręcznych robótkach m.in. w PATCHWORK'U. Organizowane są tam również wycieczki, imprezy, koncerty i tańce , w których bardzo chętnie bierzemy udział. To nie polega też na tym, że cały czas tam pracujemy. W wolnych chwilach, pijemy kawę i zawsze dostajemy coś na ząb. Panie o nas dbają, jak tylko mogą. Wszyscy nas tam bardzo polubili, dlatego też czujemy się swobodnie. Atmosfera jest rodzinna i domowa. Poprzez nasze nieumyślne i niekontrolowane śpiewanie w czasie, gdy w jednej z sal odbywała się ważna konferencja, pracownicy nadali nam pseudonim artystyczne ,,DUET SUPI''. Praca w DPS-ie uczy nas odpowiedzialności, pracowitości oraz szacunku do innych osób. Polecamy taki rodzaj spędzania czasu. Jeśli macie tylko ochotę i wolną chwilę, zgłoście się do takiej placówki, która szuka wolontariuszy.

Gabriela Iwańska i Katarzyna Szafraniec
Uczennice klasy trzeciej Niepublicznego Gimnazjum im. Świętego Wojciecha w Staniątkach

„SUPI” wolontariat w Staniątkach„SUPI” wolontariat w Staniątkach„SUPI” wolontariat w Staniątkach„SUPI” wolontariat w Staniątkach„SUPI” wolontariat w Staniątkach
FB. Gimnazjum w Staniątkach. StaniątkiDołącz do nas.
Logo BIP. Gimnazjum w Staniątkach. Staniątki
GODZINY PRACY

SEKRETARIAT GIMNAZJUM

Poniedziałek - Piątek

800 - 1400

PRZYJMOWANIE STRON

Poniedziałek - Piątek

900 - 1300PEDAGOG SZKOLNY

mgr Ewelina Matyja

Godziny dyżurów dla uczniów i rodziców:

Poniedziałek

900 - 1430
Wtorek

900- 1330
Piątek

845 - 1230

ZEBRANIA
12 września 2016
godz. 1730
26 października 2016
godz. 1730
19 grudnia 2016
godz. 1730
Informacja o zagrożeniach.
27 stycznia 2017
godz. 1730
30 marca 2017
godz. 1730
15 maja 2017
godz. 1730
Informacja o zagrożeniach.


Licznik odwiedzin