Dwa dni dla głowy

W niedzielę 5 marca br. pięć uczennic naszej szkoły wraz z pedagogiem uczestniczyło w ciekawym wydarzeniu pod nazwą „Dwa dni dla głowy”, które zorganizował Urząd Miasta i Gminy w Niepołomicach we współpracy ze Szpitalem Specjalistycznym im. dr. J. Babińskiego w Krakowie. Wysłuchaliśmy interesującego wykładu specjalistów na temat „Szpital w Kobierzynie przyjazny człowiekowi w kryzysie psychicznym”. Była mowa m.in. o istocie kryzysu psychicznego, o stygmatyzacji i piętnowaniu chorych psychicznie oraz o przełamywaniu lęku i wstydu przed zgłoszeniem się o pomoc psychiatryczną. Kolejna część były to warsztaty przygotowane specjalnie dla nas pod hasłem „Świadomość przebiegu kryzysu psychicznego. Destygmatyzacja”. Prowadził je Mateusz Biernat – konsultant ds. studentów w kryzysie psychicznym w Biurze ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, pedagog specjalny, terapeuta w metodzie Otwarty Dialog, członek Mental Health Europe. Ostatnim punktem pierwszego „Dnia dla głowy” była projekcja filmu „Piękny umysł”. Czeka nas jeszcze drugi „Dzień dla głowy”, który wypełni wycieczka do szpitala w Kobierzynie. Będziemy zwiedzać zabytkowy kompleks szpitalno-parkowy oraz Centrum Terapii Zajęciowej.

Dwa dni dla głowyDwa dni dla głowyDwa dni dla głowyDwa dni dla głowy