Jak dobrze być Świętym Mikołajem

Mikołaj. Gimnazjum w Staniątkach. Staniątki

Akcja „Jak dobrze być Świętym Mikołajem” została zakończona wielkim powodzeniem. Wiele dzieci zostało obdarowanych zabawkami, książkami, przyborami szkolnymi, oraz słodyczami zebranymi przez uczniów naszego gimnazjum. Paczki zostały przygotowane dla 7 rodzin.

Nad akcją czuwała polonistka Ilona Damian i pedagog Ewelina Matyja.
Gimnazjada Powiatu Wielickiego

Mikołaj. Gimnazjum w Staniątkach. Staniątki

W dniu 18 listopada 2011, dziewczęta z Naszego Gimnazjum brały udział w powiatowych eliminacjach piłki siatkowej- Gimnazjada Powiatu Wielickiego. Zajęły IV miejsce w powiecie. Gratulujemy;-)
"Jak dobrze być Świętym Mikołajem"

Mikołaj. Gimnazjum w Staniątkach. Staniątki

Zachęcamy wszystkich uczniów naszego Gimnazjum do udziału w akcji:

„Jak dobrze być Świętym Mikołajem”.

Prosimy o przynoszenie rzeczy, które sprawią radość najmłodszym dzieciom.

Mile widziane:

• zabawki
  • książki
  • kolorowanki
  • przybory szkolne
  • puzzle, układanki, klocki
  • słodycze.

Mogą to być przedmioty nowe, bądź używane, ale w dobrym stanie!

Finał akcji przewidziany jest na 20 grudnia 2011 r. Szczegółowe informacje u wychowawców klas.

Święto Odzyskania Niepodległości

Piłka nożna. Gimnazjum w Staniątkach. Staniątki

Z okazji Święta Odzyskania Niepodległości odbyła się w naszym Gimnazjum Akademia upamiętniająca te ważne dla naszego kraju chwile. Ze wzruszeniem przyglądaliśmy się uroczystości przygotowanej przez uczniów pod kierunkiem p. Wiesława Hytrosia, p. Eweliny Matyji, p. Barbary Bondyry i ks. Janusza Goraja, którą mieliśmy zaszczyt przedstawić również w murach kościoła przed szerszym gronem społeczności staniąteckiej i nie tylko.
I miejsce w rozgrywkach Piłki Siatkowej Dziewcząt

Piłka nożna. Gimnazjum w Staniątkach. Staniątki

Reprezentacja dziewcząt z naszego Gimnazjum zajęła w dniu 14 listopada 2011, I miejsce w rozgrywkach Piłki Siatkowej Dziewcząt-GIMNAZJADA 2011-2012. Tym samym zakwalifikowały sie do rozgrywek powiatowych które odbeda sie 18 listopada 2011 w Wieliczce.

Życzymy dalszych SUKCESÓW
Świetne miejsce w rozgrywkach w Halowej Piłce Nożnej

Piłka nożna. Gimnazjum w Staniątkach. Staniątki

Reprezentacja Chłopców z naszego Gimnazjum zajęła w dniu 24 października 2011, II miejsce w rozgrywkach Halowej Piłce Nożnej -GIMNAZJADA 2011-2012.
Dzień Nauczyciela

Dzień nauczyciela. Gimnazjum w Staniątkach. Staniątki

Po ślubowaniu pierwszoklasiści mogli podziwiać swoich starszych kolegów i koleżanki z klas drugich, którzy przygotowali z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej krótki program artystyczny. Na scenie pojawiły się urocze boginie i piękni bogowie nauk ścisłych, przyrodniczych i humanistycznych. Dowcipne teksty przeplatały się z piosenkami, które przez ostatnie tygodnie ćwiczył z uczniami wytrwale p. Wiesław Hytroś prowadzący zajęcia artystyczne z grupą muzyczną. To właśnie drugoklasiści z grupy muzycznej wraz z odpowiedzialnymi za rekwizyty i kostiumy uczennicami grupy plastycznej przygotowali swoim nauczycielom ten pełen humoru występ.

Zapraszamy do galerii >>>

Ślubowanie klas pierwszych ...

Slubowanie. Gimnazjum w Staniątkach. Staniątki

8 października w Naszej Szkole odbyło się Ślubowanie. Wybrane osoby z klas pierwszych musiały przejść prawdziwy chrzest bojowy, który wcale nie był taki prosty jak by się wydawał. Każdy „wybraniec” otrzymał koci ogon, a twarz przyozdobioną miał kocimi wąsami i nosem. Kociaki musiały sprostać niebagatelnym zadaniom. Pod koniec, urządzono krótki konkurs muzyczny na najpiękniejszy pomruk „miał”. Było przy tym bardzo wesoło. Wszyscy pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona uczniów Naszej Szkoły. Gratulujemy i życzymy powodzenia w gimnazjalnej karierze!!!!

Zapraszamy do galerii >>>

Marcin Włodarz, klasa 3B;
przewodniczący Sekcji dziennikarskiej
"Błysk rekina"

Teatr. Gimnazjum w Staniątkach. Staniątki

27 września całe nasze Gimnazjum wybrało się do Teatru Ludowego na spektakl pt. „Błysk rekina”. Sztuka grana jest z powodzeniem od 1999 r. i ciągle cieszy się uznaniem wśród młodzieży gimnazjalnej, której bliskie są problemy związane z agresją, odtrąceniem, trudnościami adaptacyjnymi.

Młodzież entuzjastycznie reagowała na grę aktorską i wydarzenia na scenie. Z pewnością tak żywiołowe reakcje potęgował fakt, iż uczniowie zasiedli w pierwszych rzędach, a kontakt z aktorami był wręcz bezpośredni.

Najlepszym dowodem na to, że sztuka spotkała się ze wspaniałym odbiorem niech będzie recenzja jednej z uczennic klasy III b, Marceliny Wójcik.
Rozkład dowozu uczniów.

Od 12 września autobusy dowożace uczniów kursują według nowego rokładu jazdy. Rozkład w wersji do druku można ściągnąć klikając w poniższy link.

POBIERZ ROZKŁAD DOWOZU UCZNIÓW OBOWIĄZUJĄCY OD 12 WRZEŚNIA 2011
Zakończona rekrutacja na RS 2011/2012

Po zakończonej rekrutacji na nowy rok szkolny przyjęto 36 uczniów z czego 35 do klas pierwszych.
Utworzono klasę 1 a (12 osób), nad którą opiekę wychowawcy będzie sprawowała pani mgr Ewelina Matyja, klasa 1 b (24 osoby) poprowadzi pani lic. Monika Niziołek.

Prosimy o zapoznanie się z wykazem podręczników na nowy rok szkolny.
Podręczniki dla Klasy I-spis
Podręczniki dla Klasy II-spis
Podręczniki dla Klasy III-spis

!UWAGA! Ksiązki do religii dla klasy pierwszej zostaną zakupine przez szkołę