Podsumowanie roku szkolnego.

Podsumowanie roku szkolnego. Gimnazjum w Staniątkach. Staniątki

Statystyki z zakończenia RS 2010/2011:

Zapisanych: 130 uczniów

Klasyfikowanych: 130 uczniów

Zachowanie wzorowe: 32 uczniów

Uczniowie ze średnią 5,00 i wyższą: 11 uczniów

Absolwent roku: MATEUSZ LEPA (5,37)
Pożegnanie uczniów klas trzecich i zakończenie Roku Szkolnego 2010/2011

Próbna ewakuacja. Gimnazjum w Staniątkach. Staniątki

We wtorek 21 czerwca uczniowie klas drugich podczas uroczystej akademii pożegnali kolegów z klas trzecich. Następnego dnia uczniowie świętowali zakończenie roku szkolnego tym samym rozpoczęły się wakacje które potrwają do 31 sierpnia. Życzymy wszystkim dużo słońca i udanego wypoczynku.
Zapraszamy do galerii >>>
Próbna ewakuacja uczniów i pracowników.

Próbna ewakuacja. Gimnazjum w Staniątkach. Staniątki

24 maja o godzinie 12.00 przy udziale Powiatowej Straży Pożarnej w Wieliczce została przeprowadzona próbna ewakuacja uczniów, nauczycieli i pracowników z budynku Szkoły w Staniątkach
Polska prezydencja w Unii Europejskiej.

Polska prezydencja w Unii Europejskiej. Gimnazjum w Staniątkach. Staniątki

Wiele miesięcy przygotowań, budżet w wysokości prawie pół miliarda złotych, perspektywa przełożenia terminu wyborów parlamentarnych… Pierwsza polska Prezydencja z pewnością będzie ważnym akcentem obecności naszego państwa w strukturach Unii Europejskiej. Będziemy mogli wypromować autorskie inicjatywy polityczne oraz przybliżyć mieszkańcom kontynentu dziedzictwo i kulturę naszego kraju. Polska ostatecznie pożegna się ze statusem nowego członka Wspólnoty.

Uroczysty Apel z okazji Święta Konstytucji 3 maja przygotowany przez Monikę i Janusza Kulpa.. Gimnazjum w Staniątkach. Staniątki

Konstytucję uchwalono 3 maja 1791 roku. Miała ona regulować ustrój prawny państwa. Wprowadziła zrównanie mieszczan i szlachty oraz otoczyła chłopów ochroną państwa. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie (zaraz po amerykańskiej z 1787 roku). W 1918 roku została uznana za święto narodowe uchwałą z 29 kwietnia 1919 roku. Święto zniesiono z powodu licznych demonstracji studenckich ustawą z dnia 18 stycznia 1951 roku. Powróciło do kalendarza świąt państwowych 6 kwietnia 1990 roku. Dzień 3 maja jest w Polsce dniem wolnym od pracy. Od 2007 roku 3 maja jest również świętem narodowym Litwy.
2 maja Święto Flagi

2 maja Święto Flagi. Gimnazjum w Staniątkach. Staniątki

"Myśląc Ojczyzna..."

Ojczyzna - kiedy myślę - wówczas wyobrażam sobie
i zakorzeniam,
mówi mi o tym serce, jakby ukryta granica, która ze mnie
przebiega ku innym
aby wszystkich ogarniać w przeszłość dawniejszą
niż każdy z nas:
z niej się wyłaniam... gdy myślę Ojczyzna - by zamknąć
ją w sobie jak skarb.
Pytam wciąż, jak go pomnożyć, jak poszerzać tę przestrzeń,
którą wypełnia.

KAROL WOJTYŁA

1 Maja Beatyfikacja

1 Maja Beatyfikacja. Gimnazjum w Staniątkach. Staniątki

Już sześć lat minęło od dnia, w którym zebraliśmy się na tym placu, aby celebrować pogrzeb papieża Jana Pawła II. Ból utraty był głęboki, ale jeszcze większe było poczucie jakiejś ogromnej łaski, która otaczała Rzym i cały świat: łaski, która była owocem całego życia mojego ukochanego poprzednika, a szczególnie jego świadectwa w cierpieniu. Już tamtego dnia czuliśmy unosząca się woń świętości, a Lud Boży na różne sposoby okazywał swoją cześć dla Jana Pawła II - powiedział Benedykt XVI w wygłoszonej homilii.
1 Maja - Międzynarodowe Święto Pracy i siódma rocznica wejścia Polski do EU

1 Maja - Międzynarodowe Święto Pracy i siódma rocznica wejścia Polski do EU. Gimnazjum w Staniątkach. Staniątki

Międzynarodowe Święto Pracy (ang. International Workers Day), lub inaczej Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, to święto obchodzone corocznie 1 maja dla upamiętnienia i uznania osiągnięć klasy robotniczej. W Polsce dzień ten jest świętem państwowym ustawowo wolnym od pracy.

Rekrutacja 2011. Gimnazjum Staniątki
Dzień Papieski

Dzień Papieski. Gimnazjum Staniątki.

We wtorek piątego kwietnia uczniowie naszego Gimnazjum uczcili pamięć o Janie Pawle II. W atmosferze skupienia i zadumy, przy muzyce i śpiewie wspominaliśmy Papieża Polaka, który „odszedł do domu Ojca” 6 lat temu.

PROTOKÓŁ Z LOSOWANIA podręczników szkolnych dla kandydatów na uczniów w roku szkolnym 2011/2012

Rekrutacja do naszego Gimnazjum była powiązana z losowaniem książek dla trojga przyszłych uczniów. Warunkiem wzięcia udziału w losowaniu było złożenie podania do 31 marca 2011 w sekretariacie Gimnazjum.

4 kwietnia 2011 roku, o godzinie 1100 w sekretariacie Gimnazjum, w obecności dyrektora szkoły Lili Dębosz, pedagoga szkolnego Eweliny Matyja i woźnej Jadwigi Nowak odbyło się losowanie podręczników. Z pośród 17 osób podręczniki wylosowali:

1. Pyrz Wiktoria SP Zagórze
2. Gniadek Kamil SP Staniątki
3. Pieprzyca Kamila SP Zagórze

Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy.