TRAGEDIA W SMOLEŃSKU

10 kwietnia w katastrofie lotniczej w Smoleńsku tragiczną śmierć poniósł Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński z małżonką Marią oraz pozostali członkowie delegacji państwowej. Ogłoszono żałobę narodową. Społeczność uczniów Niepublicznego Gimnazjum im. Św. Wojciecha w Staniątkach pragnie oddać hołd ofiarom tragedii.
12 kwietnia uczcimy pamięć ofiar wspólną modlitwą oraz minutą ciszy.
TARGI EDUKACYJNE

7 kwietnia uczniowie klas trzecich z naszego gimnazjum pod opieką pani E. Matyji oraz pani A. Rolkiewicz pojechali do pobliskich Niepołomic na kolejne już, Targi Edukacyjne.
DNI PAPIESKIE

31 marca w naszej szkole uczniowie klasy 2b przypomnieli postać Jana Pawła II.
ZAPRASZAMY DO GALERII
ŚWIĘTA WIELKANOCNE

Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. W tym roku święta te przypadają końcem marca. .
REKOLEKCJE

Dnia 22 marca rozpoczęły się rekolekcje dla uczniów naszej szkoły. Prowadził je ks. Adam Barczak. Trzeba przyznać, że było bardzo ciekawie. Po za tym wszyscy cieszyli na wiadomość, że lekcje będą skrócone! Niestety to już ostatni dzień, pobłażliwości ze strony nauczycieli. Dzisiaj pożegnaliśmy księdza Adama podczas mszy św. w naszym Kościele. Z pewnością długo będziemy pamiętać te rekolekcje i tęsknić za ks. Adamem.

DNI OTWARTE

W Dniu 24 III 2010r. zapraszamy wszystkich zainteresowanych na dni otwarte w naszym gimnazjum. Przyszli uczniowie będą mogli się zapoznać z nową szkołą, zawrzeć nowe znajomości, a także wziąć udział w różnych zabawach i konkursach przygotowanych prze uczniów. Podczas tego dnia uczniowie z klasy III a przedstawią fragment dramatu „Balladyna” J. Słowackiego.
Przyjdźcie i poznajcie nasza szkołę!!!
DZIEŃ KOBIET

W starożytnym Rzymie w pierwszym tygodniu marca obchodzono Matronalia, święto związane z początkiem nowego roku, macierzyństwem i płodnością możemy uznać jako pierwowzór dnia kobiet. W Stanach Zjednoczonych po raz pierwszy Dzień Kobiet obchodzono w dniu 20 lutego 1909 roku. Początek tego święta sięga 1857 roku, kiedy w Nowym Yorku kobiety w fabryce bawełny zorganizowały strajk i domagały się krótszego dnia pracy oraz takiego samego wynagrodzenia za pracę, jakie otrzymywali mężczyźni.
WALENTYNKI

Walentynki to magiczny czas dla wszystkich zakochanych. Również w naszej szkole nie zapomnieliśmy o tym jakże ważnym dniu. Już na tydzień przed 14 lutego poczta Walentynkowa nie mogła pomieścić kolejnych kartek, a nasi „szkolni listonosze” musieli poświęcić wiele czasu by dokładnie posortować i rozdzielić walentynki.
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

9 lutego 2010 roku w ponad 60 państwach całego świata już po raz 6 obchodzony będzie Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Z tej okazji we wszystkich krajach Unii Europejskiej ruszy kampania medialna poświęcona ochronie prywatności w Internecie – „Think B4 U post!”, w Polsce realizowana zostanie ona pod hasłem „Pomyśl zanim wyślesz”.
DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dnia 21 stycznia nasze babcie obchodzą swoje święto, a dzień później okazje do świętowania mają dziadkowie.
FERIE ZIMOWE

Małymi krokami zbliżają się ferie zimowe. Jest to czas aby odpocząć od nauki, szkoły i nauczycieli (a nauczycieli od nas). Zapewne większość z nas spędzi je i tak w domu siedząc przed komputerem, ale niektórzy na pewno wybierają się na narty, wyjeżdżają do rodziny.