Losowa Fotka
NOC FILMOWA U WOJCIECHA

2 października o godz. 20:00 w sali nr 1 Niepublicznego Gimnazjum im. Św. Wojciecha w Staniątkach rozpoczęła się noc filmowa. Była ona zwieńczeniem innowacji pedagogicznej „Na tropach kryminalnych zagadek z A. Christie”.

Aleksandra Chojnacka klasa 3a (NG im. Świętego Wojciecha w Staniątkach)
Poetycki Kącik Jesiennych Smaków

Uczniowie klasy 3A Niepublicznego Gimnazjum im. Świętego Wojciecha w Staniątkach zaprosili pracowników szkoły oraz swych kolegów do „Poetyckiego Kącika Jesiennych Smaków”. Akcja odbyła się 9 października w budynku naszego gimnazjum. Trzecioklasiści upiekli wspaniałe ciasta oraz przygotowali wyśmienity sok z warzyw i owoców. Całe wydarzenie spotkało się z wielkim zainteresowaniem. Uznaniem wśród smakoszy cieszyła się szarlotka, ciasto szpinakowe, dyniowe i marchewkowe. Z tac szybko znikały kruche ciasteczka z pestkami dyni i ziarnami słoneczka. Do każdego zakupionego smakołyku dołączone zostały losy z wierszem o tematyce jesiennej. Spośród nich rozlosowano skromne nagrody, a uczniowie mogli zakosztować w smakach jesiennej poezji. Temu wydarzeniu towarzyszyła miła atmosfera i wiele uśmiechu. Zebrane środki uczniowie mają zamiar przeznaczyć na wycieczki klasowe.

Natalia Czajkowska kl. 3A (NG w Staniątkach)
Gimnazjum w Staniątkach Szkołą Demokracji

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

30 września 2015 r. w wielu polskich szkołach był dniem wyborów do Samorządu Uczniowskiego, nie inaczej było w staniąteckim Gimnazjum. Pretendujemy do miana Szkoły Demokracji – ogólnopolskiego programu, którego organizatorem jest Centrum Edukacji Obywatelskiej. Do tych wyborów przygotowywaliśmy się przez cały wrzesień.

Natalia Migas – uczennica klasy trzeciej Niepublicznego Gimnazjum w Staniątkach
Bus dla społeczności staniąteckiej

Szczegóły pod adresem:

Informacja jak głosować:

W dniach od 10 do 18 października 2015 zachęcamy wszystkich, którzy ukończyli 16 lat do głosowania na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego, wśród których jest projekt zgłoszony przez absolwenta gimnazjum na zakup busa, który będzie służył zarówno uczniom wszystkich szkół z naszej okolicy jak i mieszkańcom. Wystarczy tylko wejść na stronę www.lepszeniepolomice.pl, gdzie będzie dostępna aplikacja GŁOSOWANIE. Podać swoje dane, a następnie wybrać projekt, na który chcemy zagłosować. Głosować można również w domach kultury w Staniątkach i Zagórzu od 12 do 16 października 2015 w godzinach: 16:00 do 19:00.
Organizacja roku szkolnego 2015/2016

POBIERZ ORGANIZACJĘ ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

Dyrektor Niepublicznego Gimnazjum
Lila Dębosz

Inauguracja Roku Szkolnego
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

26 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny. Trzecioklasiści po raz ostatni odśpiewali hymn szkoły, a uczniowie z pocztu sztandarowego przekazali opiekę nad sztandarem młodszym kolegom. Wszyscy, którzy osiągnęli w tym roku bardzo wysokie wyniki w nauce, 100% frekwencję otrzymali dyplomy i nagrody. Także uczestnicy szkolnych konkursów, uczniowie z osiągnięciami sportowymi i członkowie samorządu szkolnego zostali docenieni i nagrodzeni w czasie szkolnej uroczystości. Absolwentem roku została Julia Janas, która osiągnęła najwyższe wyniki wśród trzecioklasistów. Julia swoją nagrodę przeznaczyła na rzecz chorej Julki Kołodziej. Jeszcze raz gratulujemy naszej wspaniałej uczennicy i jej rodzicom wyników i postawy godnej naśladowania przez innych. Jesteśmy dumni z tego, że możemy się poszczycić takimi absolwentami.

Anna Rolkiewicz
LEKCJA ZDROWIA - KANAPKI DEKORACYJNE.

LEKCJA ZDROWIA – KANAPKI DEKORACYJNE.

W ramach zajęć technicznych uczniowie klas 3a i 3b na zajęciach z techniki sprawdzali swoje umiejętności kulinarne. Wcześniej zapoznawali się z podstawowymi rodzajami grup żywieniowych, z pochodzeniem produktów żywnościowych oraz ze sposobami ich konserwowania jak również ze sposobami prawidłowego odżywiania się w ich wieku, zasadami prawidłowego przygotowywania i obróbki produktów żywnościowych. Na podstawie tak zdobytej wiedzy każdy z nich mógł wykazać się umiejętnością wykonania kanapek dekoracyjnych. Efekty są zdumiewające.

Anna Lorek-Bera
Podżeganie Klas III - czerwiec 2015

Podżeganie Klas III- czerwiec 2015

W ostatni czwartek mijającego roku szkolnego miało miejsce tradycyjne już pożegnanie klas trzecich. W tym roku odbyło się ono w Domu Kultury w Staniątkach pod hasłem „Gala trzecioklasistów”. Uczniowie klas drugich przygotowali dla swoich starszych koleżanek i kolegów iście oskarową uroczystość wręczenia nagród. Był czerwony dywan, ścianka, na której przed fotoreporterami pozowały nasze gwiazdy, łzy wzruszenia, przemówienia i morze oklasków, czyli wszystko to, co na galach niezbędne. Także klasy trzecie przygotowały podziękowania dla nauczycieli i pracowników szkoły oraz prezentacje na swój temat. Mamy nadzieję, że nasi tegoroczni absolwenci nie zapomną o nas i będą częstymi gośćmi Gimnazjum.

Życzymy Wam powodzenia na dalszej drodze! Anna Rolkiewicz, nauczycielka języka polskiego
Turniej Fifa 2015

Szkolne Mam Talent!

23 czerwca uczniowie naszego Gimnazjum rozegrali I Turniej Fifa 2015. Organizatorem, który profesjonalnie przygotował szkolne rozgrywki, był Jakub Dziuba, uczeń kl. II b. Dzięki pomocy Macieja Radwańskiego i Marcina Piszczka szkolne klasy zamieniły się w prawdziwe stadiony. Serdecznie gratulujemy zwycięzcy, Erykowi Ostrowskiemu. Brawa należą się też Marcinowi Piszczkowi, który zajął drugie miejsce i Dominikowi Dubasowi za zajęcie trzeciego miejsca w szkolnym turnieju.

Pomoc 10-letniej Julii Kołodziej

Inauguracja. Gimnazjum w Staniątkach. Staniątki

Na rzecz 10 – letniej Julii Kołodziej z Podłęża, która cierpi na ciężką i rzadką chorobę – zapalenie mózgu Rasmussena zebraliśmy 320 złotych

Pieniądze zostały wpłacone na konto CARITAS Archidiecezji Krakowskiej z siedzibą w Krakowie