Szkolne Mam Talent!

Szkolne Mam Talent!

1 czerwca, w ramach obchodów Dnia Dziecka, uczennice kl. III a, Anna Kowalska i Weronika Zając, przeprowadziły szkolny pokaz talentów. Kilka tygodni wcześniej wnikliwie analizowały nadesłane zgłoszenia i przesłuchiwały chętnych do wzięcia udziału w gimnazjalnym „Mam Talent”. Ostatecznie na szkolnej scenie wystąpiło dziewięciu wykonawców.


Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej i Pragi

W dniach od 27 do 29 maja uczniowie klas drugich wyjechali na szkolną wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej i Pragi. Wyjazd zorganizowało niepołomickie Biuro Podróży Bison Tour, któremu jesteśmy bardzo wdzięczni za bogaty program i fachową obsługę naszej grupy.

Pierwszego dnia zwiedzaliśmy urokliwe miasteczko Duszniki Zdrój, Kaplicę Czaszek w Czermnej i rezerwat Błędne Skały. Drugi dzień wyprawy spędziliśmy w stolicy Czech. Po przepięknej Pradze oprowadzał nas pan Bartosz Małek, świetny przewodnik i znakomity gawędziarz, który swymi opowieściami zachwycił uczestników wycieczki. Ostatni dzień spędziliśmy na zwiedzaniu dwóch dużych atrakcji regionu: Twierdzy Kłodzko i Kopalni Złota w Złotym Stoku. Do domu wracaliśmy zmęczeni, ale zadowoleni ze wspólnie spędzonego czasu i wiedzy, jaką zdobyliśmy w czasie tego wyjazdu.


WALNE, SPRAWOZDAWCZE ZEBRANIE CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA
"W pieśni wolność"

12 maja 2015 r., w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach, odbył się I powiatowy konkurs pieśni i piosenki patriotycznej ,,W pieśni wolność”. W konkursie wzięli udział przedstawiciele następujących gimnazjów: Gimnazjum im. Króla Władysława Jagiełły z Niepołomic, Społeczne Gimnazjum im. Lady Sue Ryder z Woli Batorskiej, Gimnazjum Niepubliczne im. Jana Twardowskiego z Zabierzowa Bocheńskiego, oraz Niepubliczne Gimnazjum im. Św. Wojciecha w Staniątkach.

Wiesław Hytroś
O poezji i aktorstwie

28 kwietnia odbyło się w naszym Gimnazjum wyjątkowe spotkanie z Panią Urszulą Grabowską, aktorką teatralną i filmową. Wydarzenie to było dla nas wspaniałym uwieńczeniem rozpoczętego jeszcze zimą projektu „Spotkanie z poezją Wisławy Szymborskiej”. Wtedy to w czasie wspólnego spotkania słuchaliśmy przygotowanych przez uczniów wierszy, podziwialiśmy prace plastyczne inspirowane utworami Noblistki, oglądaliśmy film o poetce i opowiadaliśmy sobie różne anegdoty związane z jej osobą.

Anna Rolkiewicz
Iloa Damia
Młodzi Głosują

W marcu tego roku grupa trzecioklasistów podjęła się zrealizowania projektu w ramach programu Młodzi Głosują, którego głównym celem było przeprowadzenie prawyborów prezydenckich oraz kampanii profrekwencyjnej. Uczniowie przygotowali plakaty informujące o planowanych wyborach, ulotki przedstawiające sylwetki kandydatów oraz broszury zachęcające do głosowania. Dzięki wsparciu CEO mieli dostęp do licznych materiałów i informacji, które pozwoliły im rzetelnie przygotować szkolne wybory i akcje na rzecz poprawy frekwencji. Poniżej prezentujemy wyniki szkolnych wyborów z dnia 30 kwietnia oraz krótką fotorelację z tego wydarzenia.

ORYGINALNA LEKCJA WYCHOWAWCZA

Uczestniczyliśmy w nietypowej lekcji wychowawczej z udziałem raperów zespołu RYMcerze, którzy w ramach projektu pod nazwą Nie Zmarnuj Swojego Życia spotkali się ze wszystkimi uczniami naszego gimnazjum. Głównym celem tego spotkania była pro¬fi¬lak¬tyka uza¬leżnień, uświadomie¬nie zagrożeń związanych z uży-wkami, zmi¬ana postawy u młodzieży, zachęce¬nie do rozwi¬jania zain¬tere¬sowań, przed¬staw¬ie¬nie wartości chrześ¬ci¬jańskich. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wsłuchiwali się w opowieści Bęsia i Dj Yonasa oraz w ich teksty piosenek.

Zachęcamy do odwiedzenia strony www.rymcerze.pl, aby przekonać się o wartości profilaktycznej programu.

KONKURS NA FOLDER SZKOŁY ROZSTRZYGNIĘTY

Inauguracja. Gimnazjum w Staniątkach. Staniątki

W konkursie wzięło udział dziesięcioro uczniów. Poziom opracowania przez nich folderów był na wysokim poziomie. W skład komisji konkursowej wchodziło czterech nauczycieli oraz sześciu uczniów z każdej klasy. Pierwsze miejsce zdobyła ulotka autorstwa Gabrieli Waś z klasy 3b, natomiast drugie miejsce zajęły egzequo Sylwia Krzysztofek oraz Aleksandra Chojnacka i Joanna Wdaniec. GRATULUJEMY!

Ewelina Matyja
Nasze zmagania z 'Panem Tadeuszem

Większość osób uważa „Pana Tadeusza” za trudną i mało ciekawą lekturę. Także nam- klasie 3B przyszło zmierzyć się z tą epopeją.

Na lekcjach, wśród jęków i narzekań nasza polonistka, Pani Ilona Damian starała się udowodnić, że "nie taki 'Tadeusz' straszny, jak o nim mówią". Przygodę z lekturą zaczęliśmy od wybrania fragmentów, które nas zaciekawiły. Odczytaliśmy je potem wspólnie (siedząc pod kocykami i stertą poduszek). Nie obyło się oczywiście bez odtańczenia poloneza i obejrzenia filmowej adaptacji książki w reżyserii Andrzeja Wajdy. Na ostatnich dwóch lekcjach będących zwieńczeniem naszych zmagań z 'Tadeuszem' przenieśliśmy się niemal dosłownie na dwór Sopliców.

Lady Sunshine und Mr Monn….., czyli sukces w Wojewódzkim Konkursie piosenki obcojęzycznej

W środę poprzedzającą rozpoczęcie ferii zimowych odbyła się kolejna edycja Festiwalu Językowego w Niegowici, tym razem już wojewódzkiego. W Festiwalu udział wzięło kilkudziesięciu uczniów z 11 gimnazjów z województwa małopolskiego. Mimo dużej konkurencji uczennica naszego gimnazjum – Aleksandra Chojnacka zdobyła I miejsce w Konkursie Piosenki angielskiej i niemieckiej. Zwyciężczyni zaprezentowała utwór niemieckiej artystki Conny Froboess pt. Lady Sunshine und Mr Monn. Nie tylko walory wokalne Oli zachwyciły Jury, lecz również układ choreograficzny, który idealnie wkomponował się w atmosferę utworu. Warto wspomnieć, że to nie pierwszy sukces uczennicy naszego Gimnazjum, w poprzednim roku Aleksandra również zdobyła I miejsce w w/w Festiwalu Językowym.

KONKURS NA WYKONANIE FOLDERU REKLAMUJĄCEGO WASZĄ SZKOŁĘ

Inauguracja. Gimnazjum w Staniątkach. Staniątki

Dyrektor Niepublicznego Gimnazjum w Staniątkach ogłasza konkurs na wykonanie folderu reklamującego szkołę

A skoro konkurs to i nagroda: przewidujemy dwie nagrody główne dla ucznia lub grupy uczniów, która wykonana najciekawszy folder za

1. miejsce nagroda o wartości 120 zł, za
2. miejsce nagroda o wartości 80 zł


Co z tymi folderami dalej… przede wszystkim zostaną wydrukowane na Dzień Otwarty Szkoły i rozdane rodzicom oraz zaproszonym gościom. Znajdą się również na stronie internetowej szkoły.

Głównym celem projektu jest stworzenie folderu, który będzie promował Waszą szkołę i jej osiągnięcia.
FB. Gimnazjum w Staniątkach. StaniątkiDołącz do nas.
Logo BIP. Gimnazjum w Staniątkach. Staniątki
GODZINY PRACY

SEKRETARIAT GIMNAZJUM

Poniedziałek - Piątek

800 - 1400

PRZYJMOWANIE STRON

Poniedziałek - Piątek

900 - 1300PEDAGOG SZKOLNY

mgr Ewelina Matyja

Godziny dyżurów dla uczniów i rodziców:

Poniedziałek

900 - 1430
Wtorek

900- 1330
Piątek

845 - 1230

ZEBRANIA
12 września 2016
godz. 1730
26 października 2016
godz. 1730
19 grudnia 2016
godz. 1730
Informacja o zagrożeniach.
27 stycznia 2017
godz. 1730
30 marca 2017
godz. 1730
15 maja 2017
godz. 1730
Informacja o zagrożeniach.


Licznik odwiedzin