1 % dla Naszego Gimnazjum

Mikołaj. Gimnazjum w Staniątkach. Staniątki

Gimnazjum w Staniątkach informuje, że jak w poprzednich latach osoby potrzebujące pomocy przy rozliczeniach podatku dochodowego za rok 2014, mogą taką pomoc uzyskać w naszym Sekretariacie.

Pomoc udzielana jest całkowicie bezpłatnie, każdy uzyska od nas pomoc w formie rozliczonego, wysłanego elektronicznie formularza łącznie z wydrukowany urzędowym potwierdzeniem odbioru (UPO). Jeśli z rozliczenia będą chciały skorzystać jakieś osoby po raz pierwszy, to prosimy przynieść ze sobą zeznanie za zeszły rok (2013), gdyż wysyłka elektroniczna zeznania podatkowego za rok 2014 wymaga wpisania kwoty przychodu z zeszłorocznego zeznanie w celu weryfikacji w Urzędzie Skarbowym.

Chętni, przy tej okazji, będą mogli przekazać 1% z tytułu należnego podatku na potrzeby naszego Gimnazjum. Ale nie jest to obowiązkowe.

Zapraszamy codziennie od 9:00 do 13:00.
IX gminny konkurs Kolęd i Pastorałek

W dniu 29 stycznia 2015 roku, chór naszego gimnazjum zajął I miejsce w IX gminnym konkursie Kolęd i Pastorałek ,który odbył się w Niepołomickim Centrum Dźwięku i Słowa, a organizatorem była Szkoła Podstawowa w Suchorabie.

Agata Kubik w kategorii solistów zajęła wysokie miejsce II.

Wszystkim chórzystom dziękuję za piękny śpiew i gratuluję pierwszego miejsca w gminie.
Opiekun Chóru
Wiesław Hytroś
Podsumowanie pierwszego półrocza

Żyjemy obok siebie. Zacznijmy żyć razem

22 stycznia zakończyliśmy pierwsze półrocze. Tego dnia odbyła się podsumowująca akademia dla uczniów oraz specjalna prezentacja dla rodziców w ramach zaplanowanego zebrania na koniec półrocza. Nasze sukcesy, osiągnięcia, wycieczki, ciekawe lekcje przedstawione zostały przez uczniów klasy II a z pomocą p. Agnieszki Brzegowej i p. Moniki Niziołek, które przygotowały ciekawą prezentację. Spotkanie uświetnił występ szkolnego chóru oraz klas drugich prezentujących kolędy, dzięki którym wygrały szkolny Konkurs Kolęd. Rodzice otrzymali okazjonalną gazetkę „FLESZ - Pierwsze półrocze naszymi oczami”, którą w ramach projektu gimnazjalnego wykonali uczniowie klasy III a. Wręczona została także nagroda dla Natalii Czajkowskiej, zwyciężczyni konkursu „Selfie z babcią, selfie z dziadkiem”, której jeszcze raz serdecznie gratulujemy. Wszystkim uczniom życzymy sukcesów w nowym półroczu i udanych ferii.60 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Żyjemy obok siebie. Zacznijmy żyć razem

22 stycznia 2015.roku w 60 Gminnym Konkursie Recytatorskim, który odbył się w Domu Kultury w Woli Batorskiej, uczennica naszego gimnazjum Agata Kubik, w kategorii poezja śpiewana, zajęła pierwsze miejsce i tym samym przeszła do drugiego etapu powiatowego. Sukces odniosła także Natalia Czajkowska, która zajęła III miejsce w Konkursie Recytatorskim. Uczennice Natalia Migas, Aleksandra Chojnacka oraz Agata Kubik w tej samej kategorii otrzymały wyróżnienia. Joanna Wdaniec otrzymała dyplom za udział w konkursie.

Gratuluję sukcesu i życzę samych czystych dźwięków w powiecie.

Wiesław Hytroś

W pieśni wolność-konkurs pieśni patriotycznejRegulamin konkursu >>>
Karta zgłoszenia >>>


Dyrektor Niepublicznego Gimnazjum
Lila Dębosz

Góra Grosza!

 

W tym roku zebraliśmy prawie 500 złotych, a środki z tej akcji przekażemy do Towarzystwa NASZ DOM, którego podstawową działalnością jest tworzenie i rozbudowywanie Rodzinnych Domów Dziecka. Szczegółowe zestawienie zbiórki w poszczególnych klasach widać na poniższym zdjęciuKonkurs kolęd

 

19 grudnia 2014 r. na szkolnym korytarzu zorganizowana została bożonarodzeniowa akademia, którą uświetnił występ szkolnego chóru. Świąteczną atmosferę podgrzał międzyklasowy konkurs kolęd, który jest już tradycją naszej szkoły.

W tym roku:

I miejsce zajęły ex aequo kl. 2a oraz kl. 2b,
II miejsce kl. 3a,
III miejsce ex aequo kl. 1a oraz kl. 3b
IV miejsce kl. 1b

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!Żyjemy obok siebie. Zacznijmy żyć razem

Żyjemy obok siebie. Zacznijmy żyć razem

Uroczystym obiadem w Zajeździe Królewskim w Niepołomicach zakończył się projekt unijny, w którym przez ponad pół roku uczestniczyła młodzież z klas trzecich naszego gimnazjum. Uczniowie zostali uhonorowani przez Panią Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej dyplomami. Były również oficjalne podziękowania, kwiaty, życzenia noworoczne i pamiątkowe zdjęcia.

Opiekun: Ewelina Matyja-Pedagog Gimnazjum

Pół żartem, pół sercem

„Pół żartem, pół sercem”.

Dnia 28 listopada klasy II wybrały się do Teatru Ludowego na wieczorną sztukę „Pół żartem, pół sercem”. Główne role zagrali: Tomasz Schimscheiner oraz znany nam z poprzedniej wizyty w teatrze- Paweł Kumięga. Spektakl był dynamiczny, zaskakujący, przepełniony humorem. Opowiadał o dwóch aktorach, którzy znajdują ogłoszenie w gazecie i za wszelką cenę chcą pozyskać majątek starszej pani. Przyjeżdżają do jej domu w przebraniu siostrzenic. Podczas pobytu tam zakochują się w dwóch pięknych kobietach. Z każdą minutą akcja nabiera tempa. Genialna gra pana Schimscheinera dopełniła wszystkiego. Myślę, że wszystkim podobała się ta sztuka. Do domu wracaliśmy w doskonałych humorach. Spędzenie piątkowego wieczoru w teatrze jest świetnym pomysłem. Zachęcamy do tego !

Natalia Migas kl. II a

"Zemsta" A. Fredry - kolejne sceny

 

Pamiętacie „Zemstę” A. Fredry, swoją lekturę z pierwszej klasy? Uczniowie klasy I b postanowili dopisać kolejne sceny do tej popularnej komedii ;) Papkin w ich wersjach podjął się trudnych wyzwań i postanowił wyruszyć po krokodyla. Przeczytajcie jedną z prac i osądźcie, czy pierwszoklasiści podołali temu wyzwaniu.  Poniżej praca Stanisława Pigonia. Zapraszamy do lektury!Niemiecki na wesoło

Niemiecki na wesoło.

W czwartek 6 listopada w naszym Gimnazjum odbyła się nietypowa lekcja języka niemieckiego. Całe przedsięwzięcie przebiegło w ramach ogólnopolskiego projektu Deutsch Wagen Tour. Projekt realizowany jest przez Instytut Goethego w Polsce, Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec, Niemiecką Centralę Wymiany Akademickiej (DAAD) oraz wielu innych partnerów. Głównym sponsorem projektu jest Volkswagen Poznań. Celem Deutsch Wagen Tour jest promowanie nauki języka niemieckiego, motywowanie młodzieży do nauki języka naszego sąsiada oraz inspirowanie nauczycieli.

mgr Anna Długosz-Jewiarz

FB. Gimnazjum w Staniątkach. StaniątkiDołącz do nas.
Logo BIP. Gimnazjum w Staniątkach. Staniątki
GODZINY PRACY

SEKRETARIAT GIMNAZJUM

Poniedziałek - Piątek

800 - 1400

PRZYJMOWANIE STRON

Poniedziałek - Piątek

900 - 1300PEDAGOG SZKOLNY

mgr Ewelina Matyja

Godziny dyżurów dla uczniów i rodziców:

Poniedziałek

900 - 1430
Wtorek

900- 1330
Piątek

845 - 1230

ZEBRANIA
12 września 2016
godz. 1730
26 października 2016
godz. 1730
19 grudnia 2016
godz. 1730
Informacja o zagrożeniach.
27 stycznia 2017
godz. 1730
30 marca 2017
godz. 1730
15 maja 2017
godz. 1730
Informacja o zagrożeniach.


Licznik odwiedzin