Dni otwarte Instytutu Kataliz

Instytut kataliz

Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.
Konfucjusz

Klasy drugie Niepublicznego Gimnazjum im. Świętego Wojciecha w Staniątkach z wizytą w Instytucie Katalizy i Fizykochemii Powierzchni im. Jerzego Habera Polskiej Akademii Nauk.

Stało się tradycją, że uczniowie naszego Gimnazjum wraz z nauczycielką chemii, p. Lilą Dębosz uczestniczą w Dniach Otwartych Instytutu PAN. Także w tym roku 7 listopada klasy drugie wzięły udział w pokazach i warsztatach organizowanych w laboratoriach IKiFP im. Jerzego Habera PAN. Nauka chemii przez doświadczenia, obserwację zachodzących zjawisk, daje o wiele więcej niż niejedna 45 minutowa lekcja, a kontakt z prawdziwymi naukowcami, możliwość zwiedzenia doskonale wyposażonych laboratoriów to dla wielu uczniów inspiracja do dalszej nauki. Dla młodych, ciekawych świata osób wiedza podana w ten sposób staje się zabawą. Możliwość zbudowania baterii z owoców, obserwacja świata przez skaningowy mikroskop elektronowy, zabawy z próżnią i lewitującymi magnesami to tylko niektóre z wielu ciekawych propozycji przygotowanych w tym roku dla uczestników Dni Otwartych.

Uczniowie, pełni wrażeń po tegorocznej wizycie, już planują kolejne spotkania z chemią w krakowskim Instytucie.


Akademia niepodległościowa

Święto Niepodległości 2014

Po raz czwarty z rzędu uczniowie naszego Gimnazjum im. Św. Wojciecha w Staniątkach przygotowali pod kierunkiem nauczycieli program patriotyczno-religijny pod tytułem: „Być zwyciężonym i nie ulec, to zwycięstwo”. Program artystyczny został przedstawiony w kościele jak również w naszym gimnazjum.
ks. Janusz Goraj sdb
Gimnazjaliści ze Staniątek w Projekcie Unijnym

Dzięki współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Niepołomicach uczniowie Niepublicznego Gimnazjum w Staniątkach po raz drugi uczestniczą w projekcie współfinansowanym przez Unię Europejską pod nazwą Żyjemy obok siebie, zacznijmy żyć razem. Od czerwca 2014 r. piętnaścioro uczniów uczestniczy w zajęciach indywidualnych z doradztwa edukacyjno – zawodowego oraz warsztatach grupowych kształtujących ich kompetencje i umiejętności społeczne. W październiku firma turystyczna JURKOWSKI zorganizowała dla uczniów pięciodniowy wyjazd edukacyjno – integracyjny do Ochotnicy Górnej.Ewelina Matyja
Pedagog Niepublicznego Gimnazjum w Staniątkach
Jesień w Pszczynie

Miesiąc temu, dn. 10 października, klasy drugie wybrały się na wycieczkę do Pszczyny. W tym urokliwym, małym, śląskim miasteczku największą atrakcją turystyczną jest niewątpliwie zamek, który od połowy XIX w. pozostawała w rękach książęcej rodziny Hochbergów. Z rodziną tą związana była słynna księżna Daisy, jedna z najpiękniejszych kobiet ówczesnej Europy, której liczne portrety i rzeźby zdobią wnętrza zamkowe, ale i ulice miasteczka. Historię zamku i jego właścicieli poznać mogliśmy dzięki świetnie przygotowanej przez przewodników lekcji muzealnej.

Po zwiedzeniu pięknych salonów przeszliśmy do malowniczego parku, gdzie dzięki znakomitej pogodzie mogliśmy podziwiać uroki złotej, polskiej jesieni. Drugoklasiści otrzymali zadanie, by za pomocą swych telefonów uwiecznić ten wyjątkowy dzień.

Na facebookowym profilu szkoły prezentujemy efekty ich pracy i prosimy o pomoc w wytypowaniu najlepszego zdjęcia.

Anna Rolkiewicz
Tegoroczne "Święto Niepodległości"

10 listopada 2014 roku chór naszego gimnazjum staniąteckiego śpiewał i świętował tegoroczne,, Święto Niepodległości’’ w szkole podstawowej w Zagórzu. Rozpoczęcie uroczystości nastąpiło pod szkołą, gdzie po odśpiewaniu hymnu państwowego i szkolnego, złożeniu kwiatów pod tablicą Józefa Piłsudskiego, został odczytany apel poległych za Ojczyznę. Następnie wyruszyliśmy spod szkoły w Zagórzu do sąsiedniej miejscowości, śpiewając pieśni patriotyczne.
uczniowie wraz z opiekunem Chóru
Ślubowanie klas pierwszych

 Gimnazjum w Staniątkach. Staniątki

11 października 2014 r. w naszej szkole miało miejsce ślubowanie klas pierwszych. Uroczystość prowadzili uczniowie klas trzecich. Dwudziestu pięciu pierwszoklasistów stało się pełnoprawnymi gimnazjalistami.

Po odśpiewaniu hymnu szkoły, przedstawiciele klas pierwszych złożyli uroczystą przysięgę przed sztandarem szkoły. Po ślubowaniu Pani Dyrektor pasowała pierwszoklasistów na uczniów gimnazjum, którzy oprócz symbolicznych biretów otrzymali tarcze uczniowskie.

Po części oficjalnej trzecioklasiści przygotowali dla młodszych kolegów kilka konkurencji utrzymanych w żartobliwym klimacie, przez które nowicjusze przeszli pomyślnie stając na wysokości zadania. Społeczność szkolna mogła być dumna ze swoich nowych członków.

Zdjęcia z uroczystości w galerii szkolnej.
Jalanta Tondyra
Nasze dziewczęta i piłka halowa

 Gimnazjum w Staniątkach. Staniątki

16 października 2014 roku dziewczęta z naszego Gimnazjum wzięły udział w halowym turnieju piłki nożnej. Wbrew powszechnemu mniemaniu - dziewczyna i piłka to nie dwa skrajne bieguny kuli ziemskiej. Nasze gimnazjalistki wykazały się pasją, zaangażowaniem i walecznością, zajmując w rozgrywkach wysokie, czwarte miejsce. Gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy.

Skład drużyny: Agata Radwańska (kapitan), Julia Rodak, Sylwia Krzysztofek, Patrycja Bednarczyk, Natalia Czajkowska, Dominika Kołos, Joanna Wdaniec, Klaudia Tańcula oraz Dominika Sum.

Zebranie Członków Stowarzyszenia
"My z niego wszyscy..."

 Gimnazjum w Staniątkach. Staniątki

75. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

26 września 2014 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Anny Rolkiewicz przygotowali wystawę prac plastycznych z okazji 75. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Na szkolnym korytarzu zawisły plakaty wykonane techniką kolażu, nawiązujące do działalności Polskiego Państwa Podziemnego, Powstania Warszawskiego, biografii żołnierzy wyklętych, harcerzy Szarych Szeregów, ale także współczesnych utworów, filmów, m.in. płyty z projektem Dariusza Malejonka „Morowe panny”, serialu „Czas honoru”.

Uczniowie bardzo chętnie zaangażowali się w przygotowanie wystawy. Interesują ich trudne losy rówieśników, którym przyszło oddać ojczyźnie najpiękniejsze lata życia. Dzięki tego typu akcjom mogą pogłębić swoją wiedzę i poznać historię najnowszą, na którą niestety nie ma zbyt wiele czasu w programie nauczania historii w gimnazjum.

Anna Rolkiewicz
Wizyta w Instytucie Języka Niemieckiego

 Gimnazjum w Staniątkach. Staniątki

Kolejne obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych już za nami. W tym roku uczniowie Gimnazjum w Staniątkach świętowali tą ważną uroczystość w Instytucie Języka Niemieckiego w Krakowie – Goethe Institut.

Podczas Dni Otwartych Goethe Institut uczniowie naszego Gimnazjum mieli okazję zwiedzić międzynarodową wystawę zatytułowaną Spieltrieb - Instynkt Gry. Chociaż słowo "zwiedzić" niezupełnie oddaje charakter wystawy. Mogliśmy wszystkiego dotknąć, poczuć, przetestować, jak na interaktywny projekt przystało. Nasz pobyt w Instytucie został podzielony na dwie części. Zaraz po przybyciu udaliśmy się na Sprachanimation – animacje językowe, czyli bardzo zabawne zajęcia, podczas których w aktywny sposób uczyliśmy się naszego ulubionego języka obcego – niemieckiego.

Anna Długosz - Jewiarz
Samorząd wybrany!

 

15 września 2014 roku, w demokratycznych wyborach został wybrany Samorząd Uczniowski naszego Gimnazjum. Przewodniczącą szkoły została Izabela Taborska, a jej zastępcą Patryk Krzysztofek, którzy w drodze głosowania uzyskali największą liczbę głosów.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego
Ewelin Matyja

FB. Gimnazjum w Staniątkach. StaniątkiDołącz do nas.
Logo BIP. Gimnazjum w Staniątkach. Staniątki
GODZINY PRACY

SEKRETARIAT GIMNAZJUM

Poniedziałek - Piątek

800 - 1400

PRZYJMOWANIE STRON

Poniedziałek - Piątek

900 - 1300PEDAGOG SZKOLNY

mgr Ewelina Matyja

Godziny dyżurów dla uczniów i rodziców:

Poniedziałek

900 - 1430
Wtorek

900- 1330
Piątek

845 - 1230

ZEBRANIA
12 września 2016
godz. 1730
26 października 2016
godz. 1730
19 grudnia 2016
godz. 1730
Informacja o zagrożeniach.
27 stycznia 2017
godz. 1730
30 marca 2017
godz. 1730
15 maja 2017
godz. 1730
Informacja o zagrożeniach.


Licznik odwiedzin