Losowa Fotka
Rozkład dowozu uczniów

Od 8 września autobusy dowożace uczniów kursują według nowego rokładu jazdy. Rozkład w wersji do druku można ściągnąć klikając w poniższy link.

POBIERZ ROZKŁAD DOWOZU UCZNIÓW OBOWIĄZUJĄCY OD 8 września 2014

Aktualny rozkład można również znaleźć w zakładce"PLAN LEKCJI"

Trening interpersonalny dla klas pierwszych

Gimnazjum w Staniątkach. Staniątki

W pierwszym tygodniu września 2014 roku, uczniowie klas pierwszych - nasi Nowicjusze uczestniczyli w dwudniowych warsztatach integracyjnych prowadzonych przez Panią psycholog Gabrielę Stolarczyk w Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach. Zajęcia pomogły uczniom poznać się nawzajem, zintegrować na samym wejściu do nowej szkoły, odkryć i ujawnić swoje mocniejsze i słabsze strony, a także zainteresowania poprzez zabawy, gry i wspólne dyskusje.

Ewelina Matyja
"Idąc za echem miłości"

Klub Przyjaciół „Zielonej Gęsi” . Gimnazjum w Staniątkach. Staniątki

W dniu pożegnania klas trzecich tj. 27 czerwca 2014 roku na deskach naszego szkolnego teatru miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy i uczniowie Gimnazjum w Staniątkach mieli okazję przypomnieć sobie wzruszającą historię Orfeusza – króla Tracji, śpiewaka – i jego żony Eurydyki.

Ilona Damian
Uczniowie z pracownikami Gimnazjum w Staniątkach uczcili rocznicę wybuchu II wojny światowej
Rocznica II wojny światowej
Inauguracja roku szkolnego
Klub Przyjaciół "Zielonej Gęsi"

Klub Przyjaciół „Zielonej Gęsi” . Gimnazjum w Staniątkach. Staniątki

Podsumowaniem akcji Klub Przyjaciół „Zielonej Gęsi” był pochód spod budynku naszego Gimnazjum na boisko sportowe w Staniątkach. Uczestnikami tego wesołego korowodu były wszystkie klasy, które przygotowały pomysłowe transparenty. Naszym kolorem rozpoznawczym był kolor zielony! Po dotarciu na miejsce przewodniczący klas odebrali pamiątkowe dyplomy.

Dziękując wszystkim naszym Uczniom za współpracę i aktywną postawę, zapraszamy w przyszłym roku szkolnym do realizacji naszych kolejnych pomysłów.

Podpowiadamy – będzie mroczno i powieje grozą… Zachęcamy, aby przez wakacje sięgnąć po klasykę kryminału.

Miłośnicy Literatury
z Niepublicznego Gimnazjum
w Staniątkach
Sukces na Festiwalu Językowym w Niegowici

Sukces na Festiwalu Językowym w Niegowici . Gimnazjum w Staniątkach. Staniątki

05 czerwca 2014 roku w Gimnazjum Księdza Karola Wojtyły w Niegowici odbyła się kolejna edycja popularnej imprezy. Po raz drugi honorowy patronat nad festiwalem objęła Pani Julita Natkaniec, kierownik Gminnego Zespołu Ekonomiczno - Administracyjnego Szkół w Gdowie.

Reprezentanci okolicznych gimnazjów mieli okazję do zaprezentowania się jako soliści i zespoły w coverach angielskich, bądź niemieckich piosenek. Tegoroczny Festiwal Językowy zakończył się wielkim sukcesem uczniów naszego Gimnazjum.

Anna Długosz-Jewiarz
nauczycielka języka niemieckiego
Z wizytą u strażaków

Z  wizytą  u  strażaków . Gimnazjum w Staniątkach. Staniątki

W dniu 10.06.2014, uczniowie klas drugich i trzecich mieli okazję zwiedzić budynek Ochotniczej Straży Pożarnej w Staniątkach w ramach przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa. Kamil Gniadek, Patryk Zabzdyr, Damian Bednarczyk oraz nasz absolwent Andrzej Hytroś oprowadzili nas po obiekcie, zapoznali uczniów z prewencją przeciwpożarową, budową i wyposażeniem różnych typów wozów strażackich; typami, oznaczeniami i sposobem zastosowania gaśnic oraz innych środków gaśniczych, a także sprzętem hydraulicznym używanym podczas wypadków. Przeprowadzili demonstrację osobistego sprzętu strażaka biorącego udział w akcji ratowniczej.
Brzegowa Agnieszka
nauczycielka fizyki

"Lekcja wolności"

„Lekcja wolności” . Gimnazjum w Staniątkach. Staniątki

W dniu 4 czerwca 2014 roku minęła dokładnie 25-ta rocznica pierwszych, demokratycznych wyborów w Polsce. Klasa IB Niepublicznego Gimnazjum św. Wojciecha w Staniątkach postanowiła upamiętnić ten dzień.

Uczniowie w ustalonych grupach przygotowali prace związane z tą ważną rocznicą. Wykazali się przy tym bardzo dużą pomysłowością i zaangażowaniem.

Julia Czop uczennica kl. IB
DNI NIEPOŁOMIC 30 maja-1 czerwca 2014

Turniej Pięknego Czytania . Gimnazjum w Staniątkach. Staniątki

1 czerwca 2014 roku w czasie tegorocznych Dni Niepołomic uczennica naszego gimnazjum Agata Kubik przedstawiła program muzyczny pt. „ W duszy mi gra”. W czasie występu mogliśmy usłyszeć między innymi utwory Ewy Bem, Marka Grechuty a także wiersz Adama Mickiewicza w oprawie muzycznej pt. „Komar”. Krótkie filmiki z występu można zobaczyć na stronie internetowej:

Wiesław Hytroś
Turniej Pięknego Czytania

Turniej Pięknego Czytania . Gimnazjum w Staniątkach. Staniątki

22 maja 2014r. w Grodkowicach odbył się XIII Powiatowy Turniej Pięknego Czytania. Nasze Gimnazjum oraz całą Gminę Niepołomice reprezentowała Aleksandra Chojnacka (kl. I A) oraz Agata Kubik (kl. I B). Na pierwszym etapie konkursu uczestnicy zaprezentowali przygotowane przez siebie teksty literackie, zaś na drugim musieli zmierzyć się z tekstami zaproponowanymi przez jurorów. Okazało się, że właściwe odczytanie i zinterpretowanie staropolskiego utworu Biernata z Lublina nie stanowi problemu dla naszych zdolnych pierwszoklasistek. Aleksandra Chojnacka zdobyła II miejsce w turnieju, Agata Kubik – wyróżnienie.

Gratulujemy !
Poloniści